Weekend w sanatorium – czym się kierować kupując pobyt weekendowy?

 w leczenie uzdrowiskowe, Niezbędnik pacjenta

Zastanawiasz się nad pobytem, który łączy w sobie formę wypoczynku oraz możliwość zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną? Chcesz oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować w weekend? A może masz już dosyć wyjazdów weekendowych, podczas których sam musisz organizować sobie czas i inne atrakcje. Czy wiesz, że niektóre sanatoria w Polsce stworzyły możliwość pobytów 2 lub 3 dniowych? Zregeneruj szybko siły wybierając pobyt weekendowy w sanatorium. Zapoznaj się z dziesięcioma informacjami, które warto wiedzieć decydując się na weekend w sanatorium.

vail-1732961_1920

 

Na co warto zwrócić uwagę kupując pobyt weekendowy w sanatorium?

 

Po pierwsze, niektóre oferty weekendowe zawierają jedynie cenę noclegu.

Wykupując pakiet, dokładnie przeczytaj co zawiera proponowana cena – np. czy już wliczony jest w niego koszt posiłków i zabiegów. Niektóre ceny pakietów na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo niskie. Niestety po bardziej wnikliwej analizie, okazuje się, że cena taka może zawierać jedynie koszt noclegu dla jednej osoby.

Po drugie, zwróć uwagę ile zabiegów masz w wykupowanym pakiecie.

Nawet jeśli cena zawiera dużą liczbę zabiegów warto dopytać jaki jest orientacyjny czas wykonywania jednego z nich. Często bowiem się zdarza, że pakiety weekendowe zawierają nawet 6-10 zabiegów, ale czas wykonywania jednego zabiegu to zazwyczaj nie więcej niż 10 minut. Warto wówczas się zastanowić, czy nie lepiej wybrać pakiet z 3 zabiegami, gdzie średnio jeden trwa 45 minut?

Po trzecie, zwróć uwagę na godziny zameldowania.

Wykupując pakiet weekendowy, przyjrzyj się nie tylko ile masz gwarantowanych dób noclegowych, ale też na możliwe godziny zameldowania. Szczególnie zwróć uwagę na oferty możliwego przyjazdu w opcji piątek-niedziela. W tych opcjach zazwyczaj w piątki meldunek jest możliwy w późno popołudniowych godzinach, a wymeldowanie musi nastąpić po śniadaniu w niedzielę. Warto wybrać opcję, gdzie możesz zameldować się ok. 14-17 godziny w piątek, a wymeldować w niedzielę po obiedzie (ok. 13-15 godziny).

Po czwarte, zwróć uwagę na liczbę oferowanych posiłków.

Nie każdy pakiet zawiera cenę kompletnego wyżywienia. Wybierz taki pakiet, który gwarantuje Ci kolację w dniu zameldowania (przy opcji piątek-niedziela), pełne wyżywienie w sobotę (śniadanie, obiad, kolację) oraz śniadanie, a nawet obiad w niedzielę.

Po piąte, zwróć uwagę czy cena pakietu weekendowego zawiera opłatę klimatyczną.

Ceny pakietów weekendowych najczęściej nie zawierają opłaty klimatycznej. Opłata taka najczęściej pobierana jest w dniu przyjazdu do sanatorium i wynosi od osoby od 2,50 zł do około 6 złotych.

Po szóste, zwróć uwagę na dodatkowe koszty pobytu weekendowego.

Uważaj, bo niektóre ceny pakietów nie zawierają opłat np. za parking, dostęp do Wi-Fi czy opłaty za pobyt ze zwierzęciem domowym.

Po siódme, sprawdź czy w ramach oferty weekendowej przysługują Ci dodatkowe zniżki.

Wykupując taki pobyt, niektóre sanatoria oferują dodatkowo dla swoich gości różnego rodzaju zniżki na dodatkowe usługi. Zazwyczaj zniżki dotyczą takich usług jak korzystanie z bazy zabiegowej, usług gastronomicznych czy zniżek na atrakcje specjalne.

Po ósme, jeżeli chcesz zabrać swojego zwierzaka domowego sprawdź czy to możliwe.

Niektóre sanatoria kategorycznie zabraniają przyjazdu wraz ze zwierzęciem domowym. Planując taki wyjazd, najlepiej dopytać telefonicznie o taką możliwość, bowiem tylko w nielicznych pakietach jest napisana informacja o takiej opcji.

Po dziewiąte, dopytaj czy nie musisz zabrać dodatkowych badań.

To bardzo ważne, bowiem np. aby skorzystać z pobytów, które zawierają zabiegi borowinowe zaleca się by zabrać ze sobą aktualne badania podstawowe tj. EKG, RTG płuc, ogólne badanie krwi i moczu.

Po dziesiąte, sprawdź czy rezygnując z jakiegoś zabiegu obniżysz koszty pobytu.

Uwaga, wiele osób sądzi, że rezygnując z wybranego zabiegu może obniżyć cenę danego pakietu. Otóż nic bardziej mylnego, bowiem najczęściej rezygnacja z danego zabiegu lub atrakcji nie wypływa na cenę pakietu. Możesz zawsze zapytać czy możliwa jest zamiana na inny zabieg.

Autor: Justyna Kosecka, Doradca Medyczny

Zachęcamy do zadawania pytań i komentowania na forum.

Polecane wpisy

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search