Co zabrać do szpitala i jak przygotować się do pobytu na oddziale szpitalnym

 w leczenie szpitalne, Niezbędnik pacjenta

Dla wszystkich, których czeka pobyt w szpitalu, mamy kilka wskazówek, co zabrać ze sobą, aby czuć się bardziej komfortowo i swobodnie. Najlepsze rozwiązanie to przygotowanie krótkiej listy najpotrzebniejszych rzeczy, dzięki którym pobyt może okazać się choć trochę milszy. Z całą pewnością herbata pita w ulubionym kubku, który zabierzemy z domu, będzie smakować o niebo lepiej…

hospital-834152_1920

  1. Co zabrać do szpitala?
  2. Co zabrać do porodu?

Co zabrać do szpitala?

Jeżeli nasz pobyt w szpitalu jest zaplanowany, mamy możliwość odpowiednio się do niego przygotować. Prócz niezbędnych do przyjęcia na oddział dokumentów, takich jak: dowód tożsamości, skierowanie do szpitala, dokumentacja medyczna (wyniki badań, karty informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu, dokumenty z przychodni), należy również pamiętać o NIP-ie pracodawcy lub własnym, który potrzebny będzie do wystawienia zwolnienia lekarskiego.
Prócz wymienionych wyżej, warto pamiętać o zabraniu rzeczy osobistych, takich jak:
– piżama, szlafrok;
– kapcie i klapki kąpielowe;
– przybory toaletowe, środki higieny osobistej;
– ręczniki;
– kubek, sztućce.

Dodatkowo, nie powinniśmy zapomnieć o lekach, które stale przyjmujemy, książce lub czasopismach, które z pewnością umilą czas spędzony w szpitalu.

Ważne!

Pamiętaj, że szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w sali podczas nieobecności pacjenta, dlatego warto zaopatrzyć się podręczna saszetkę na dokumenty i telefon, którą będziemy mogli wszędzie zabrać ze sobą.

Co zabrać do porodu?

Mówi się, że kobieta w ciąży powinna mieć przygotowaną torbę do szpitala, nawet na 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu. Takie zabezpieczenie pozwoli spokojnie wyczekiwać dnia porodu, mając pewność, że wszystko co niezbędne mamy przygotowane do zabrania. Każdy szpital podaje swoim pacjentkom dokładne listy, w których to wymienione są wszystkie niezbędne rzeczy, zarówno dla rodzącej jak i dziecka. Doświadczenie personelu szpitala podpowiada, że torby powinny być dwie- jedna dla przyszłej mamy, druga dla dziecka. Jeśli szykujesz się do porodu- koniecznie zapytaj o taką listę w szpitalu, w którym będziesz rodzić.

Autor: Katarzyna Surowiec, Doradca Medyczny

Zachęcamy do zadawania pytań i komentowania na forum.

 

Polecane wpisy

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search