Post warzywno-owocowy (dieta dr Dąbrowskiej). Gdzie pojechać, by skutecznie przejść kurację i osobiście poznać doktor Ewę Dąbrowską?

 w aktywny wypoczynek, diety, Dobra forma, promo, zdrowe odżywianie

Materiał partnera WALDTOUR GOŁUBIE

Dieta warzywno-owocowa, post Dąbrowskiej, dieta Dąbrowskiej, głodówka, detox – to ostatnio najczęstsze słowa wpisywane do wyszukiwarek internetowcych przez tych, którzy chcą nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale i odzyskać zdrowie. Spektakularne metamorfozy Karoliny Szostak – prezenterki sportowej z Polsatu, aktorki Agnieszki Perepeczko i Adama Kraśko z Rolnik Szuka Żony, sprawiły, że zainteresowanie skromną lekarką rezydującą w Gołubiu na Kaszubach, rośnie w zawrotnym tempie.

  1. Post warzywno-owocowy – dieta Dąbrowskiej.
  2. Dieta dr Dąbrowskiej – zalety.
  3. Waldtour Gołubie – nie tylko dieta. Atrakcje w ośrodku i regionie.

Post warzywno-owocowy – dieta Dąbrowskiej

Ponad 30 lat temu doktor Ewa Dąbrowska odkryła, że post na warzywach może wyleczyć organizm człowieka. Potwierdzeniem jej teorii stało się odkrycie zjawiska autofagii przez Japończyka Yoshinori Ohsumi, za które został uhonorowany nagrodą Nobla w 2016 r. Autofagia to proces, w którym organizm sam niszczy chore komórki i pozyskuje z nich glukozę niezbędną dla serca i mózgu, a zniszczony materiał służy mu jako materiał do odbudowy nowych i zdrowych komórek. “Dochodzi również do przestrojenia wszystkich przemian na poziomie genowym, a są to niewyobrażalne przemiany, które potrafią nie tylko zwiększyć ilość energii, ale również naprawić uszkodzony materiał genetyczny DNA, z czym wiąże się regeneracja tkanek, redukcja zmarszczek, cofanie się blizn, guzów, zwyrodnień, ustępowanie otyłości, cukrzycy, włącznie z przywróceniem do normy wszystkich badań, bo norma jest zapisana w genach” – pisze dr Dąbrowska.

To wszystko dzieje się w naszym ciele tylko wtedy, kiedy przechodzimy na post według metody dr Ewy, a potem zmieniamy styl życia i jemy to, co wartościowe. Jak to mądrze zrobić?

Warto skorzystać z oferty Waldtour w Gołubiu. Właśnie tam, nad Jeziorem Dąbrowskim znajduje się jeden z pierwszych ośrodków, w którym 25 lat temu dr Ewa Dąbrowska zorganizowała wczasy zdrowotne ze swoją dietą. Tarła marchewkę i jabłka na sałatki, robiła zakwas buraczany i gotowała kalafiory na parze. Do diety dodała poranne ćwiczenia i marsze po lesie. Dla wszystkich prowadziła wykłady o swojej diecie, na bieżąco dzieliła się nowymi doświadczeniami i konsultowała swoich kuracjuszy. Pierwsze kilkanaście osób wróciło do domu z nowymi siłami i dobre wieści przekazało następnym. I tak, klimatyczny ośrodek Waldtour odwiedziło do dziś już ponad 50 tysięcy kuracjuszy! Ich liczba ciągle wzrasta i każdy kto choć raz odwiedzi to miejsce i poczuje pozytywne zmiany w ograniźmie, zawsze będzie tęsknił za zapachem czosnku i smakiem ciepłego zakwasu buraczanego ze stołówki w Waldtour.

Dieta dr Dąbrowskiej – zalety

Jakie są zalety przeprowadzania postu dr Dąbrowskiej w ośrodku Waldtour? Przede wszystkim motywacja i kumulacja wszystkiego, co niezbędne w jednym miejscu i za przystępną cenę. Pobyt w ośrodku kosztuje od ok 2 tys, do 3 tys złotych. Kuracjusze zakwaterowani są między innymi w schludnych i ogrzewanych domkach z widokiem na jezioro oraz nowo wybudowanych budynkach, w przyjemnym, kaszubskim stylu, które oddano do użytku wiosną 2018 roku.

Posiłki przygotowane ściśle według zasad dr Dąbrowskiej przez zespół doświadczonych kucharzy. Spożywane są na stołówce i w gronie osób mających ten sam cel – odzyskać zdrowie. W takiej atmosferze łatwiej jest poradzić sobie z pokusami i przyzwyczaić organizm do posiłków w 3/4 składających się z surowych warzyw z niewielkim dodatkiem potraw pieczonych, gotowanych na parze, zup i owoców. Tuż po przyjeździe, każdy z gości przechodzi wizytę u lekarza. Podczas konsultacji odbywa się pierwsze ważenie, wywiad dotyczący dolegliwości i ustalenie indywidualnych zmian w diecie. Dzień w Waldtour rozpoczyna się marszem do lasu i rozgrzewką na polanie przy jeziorze. Po śniadaniu zaczynają się ćwiczenia dostosowane do możliwości kuracjuszy, a między posiłkami trenerzy zapraszają na marsze z kijami do nordic-walking.

Dieta z dodatkiem wiedzy

Pobyt w Waldtour to nie tylko zdrowe jedzenie i ćwiczenia, to także wiedza, którą zrobywa się na spotkaniach ze specjalistami. Raz w tygodniu dr Ewa Dąbrowska prowadzi wykład z prezentacją multimedialną. Pokazuje w nim jasno, jak działa jej dieta i jakie skutki przyniosła konkretnym osobom. Tylko w Waldtour można posłuchać wykładów dr n. med. Witolda Reznera – patomorfologa, który zajmuje się badaniem nowotworów, współpracownika dr Dąbrowskiej. Witold Rezner opowiada o diecie zwalczającej raka i o insulinooporności, którą zbadał i zwalczył na swoim przykładzie.

Jest też dietetyk, która na dwóch spotkaniach wyjaśnia jak stosować w domu post warzyno-owocowy. Tłumaczy też jak wyjść z postu oraz prawidłowo przyrządzać posiłki wzbogacając je o białka i tłuszcze. Wśród wykładowców jest też dr Borys Boligar. Doświadczony lekarz zajmujący się oczyszczaniem jelit (opatentowany fotel doktora do hydrokolonoterapii jest dostępny w Waldtour) i chorobami kręgosłupa. Dla chętnych dostępne są konsultacje u psychodietetyka i testy na nietolerancje pokarmowe renomowanej marki Food Detective.

Waldtour Gołubie – nie tylko dieta. Atrakcje w ośrodku i regionie

Na terenie ośrodka są też trzy gabinety masażu, dwa gabinety kosmetyczne i sauna. W pobliżu znajdują się wartościowe obiekty muzealne, takie jak: Dwór Wybickich w Sikorzynie zamieniony w żywe muzeum życia inteligencji w XIX wieku z ogrodem, labiryntem roślinnym i herbaciarnią, kamienne kręgi i groby kurchanowe w Uniradzach i Węsiorach, czy chętnie odwiedzana fabryka porcelany Lubiana z ogromnym sklepem firmowym. Pociągiem podmiejskim, w ciągu godziny można dotrzeć do Trójmiasta. Zimą wystarczy 10 minut jazdy samochodem, by znaleźć się na terenie nowoczesnych wyciągów narciarskich ośrodka Koszałkowo w Wieżycy. Latem trzeba tylko zejść schodami ze skarpy i zabrać ze sobą leżak z ośrodka, by wypocząć na molo albo popływać w Jeziorze Dąbrowskim. Cały ośrodek otaczają lasy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. O każdej porze roku warto odwiedzić Waldtour i przyjechać tu po zdrowie.

Choć Gołubie ukryte jest w lesie, to dojazd na miejsce nie sprawia większego kłopotu. Można dotrzeć tu samochodem, pociągiem (kierowca z ośrodka odbiera z peronu Gołubie Kaszubskie każdego gościa wraz z bagażami) i samolotem. Lotnisko Gdańsk-Rębiechowo znajduje się tuż obok linii kolejowej prowadzącej do Gołubia. Wystarczy wsiąść do kolejki podmiejskiej na stacji Gdańsk Port Lotniczy, by w ciągu 50 minut być już w Waldtour.

 Uwaga

W tym roku – w styczniu i lutym Waldtour przygotował specjalną ofertę cenową dla amatorów diety dr Ewy Dąbrowskiej. Najtańszy pobyt z całym pakietem usług (konsultacje lekarskie, zakwaterowanie, spotkanie z dr Ewą Dąbrowską i innymi wykładowcami, dietetyczne posiłki, aktywności sportowe z trenerami) kosztuje od 1 699 zł. Gratis przyjmowana jest też czwarta, dorosła osoba z rodziny lub grupy przyjaciół, która przyjeżdża razem. Dzieci do lat 12 mają 50 % zniżkę. Dodatkowo dla czytelników tego artykułu na hasło MEDINFO mamy bon o wartości 50 zł do wykorzystania na turnusy do końca marca. Warunek jest jeden: rezerwacja pobytu i wpłacenie zaliczki i podanie hasła. Jak to zrobić? Wystarczy zadzwonić pod numer: +48 603 245 557, +48 586 843 787 lub napisać email: rezerwacja@w-revita.pl

waldtour.pl

Autor: Sylwia Gołecka

Zachęcamy również do zadawania pytań i komentowania na forum.

Najnowsze artykuły
Komentarze
  • Krystyna
    Odpowiedz

    Ile trwa turnus?

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search