Mężczyźni i operacje plastyczne – czy to temat tabu?

 w medycyna estetyczna, Uroda

W dzisiejszych czasach powszechnie uznaje się, że poziom naszego życia i kariera zawodowa mogą zależeć od naszej prezencji. Nie dziwi zatem fakt, iż mężczyźni i operacje plastyczne, to już nic dziwnego. Dążąc do lepszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu, również oni zwracają się po pomoc do chirurga plastycznego. Co więcej, korzystają z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej do niedawna zarezerwowanych wyłącznie dla kobiet.

fit-1017419_1920

  1. Mężczyźni i operacje plastyczne- to nie temat tabu
  2. Na co najczęściej się decydują?
  3. Ile to kosztuje?

Mężczyźni i operacje plastyczne- to nie temat tabu

Przedstawiciele płci brzydkiej coraz bardziej otwarcie podchodzą do zabiegów estetycznych i chirurgii plastycznej. Zazwyczaj ich główną motywatorem jest kariera zawodowa. Wciąż bowiem to, jak wyglądamy i jakie w związku z tym robimy pierwsze wrażenie ma ogromny wpływ na znalezienie atrakcyjnej pracy. Na operacje plastyczne decydują się nie tylko osoby medialne, gwiazdy lub ludzie związani z branżą telewizyjną, ale i przedstawiciele innych zawodów, gdzie dobry wygląd często jest gwarancją otrzymania nowych zleceń lub korzystniejszego postrzegania przez innych. To wszystko sprawia, że polscy mężczyźni zgłaszają się do specjalistów z prośbą o pomoc w poprawieniu ich wyglądu – obecnie około 30% wszystkich operacji plastycznych w Polsce dotyczy mężczyzn.

Na co najczęściej się decydują?

Wbrew powszechnym stereotypom, głównym powodem wizyty panów w klinice chirurgii plastycznej nie jest chęć powiększenia swojej „męskości” – zazwyczaj traktują tę strefę jako bardzo wrażliwą i nie wyobrażają sobie oddania jej w ręce chirurga ze skalpelem. Natomiast dużą popularnością cieszą się laseroterapia i zabiegi foto-odmładzania. Jednak nie tylko na samych zabiegach estetycznych kończą mężczyźni. Do najczęściej wybieranych poważnych zabiegów chirurgicznych należą:

Ginekomastia

Jest najczęstszy powód, dla którego panowie udają się do gabinetu chirurga plastycznego. Ginekomastia to rozrost piersi, który dotyczy wysokiego odsetka mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych. Jej przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzonej w okolicy piersi lub niekontrolowany rozrost tkanki gruczołu piersiowego. Przyczynami zmian mogą być zarówno zażywane leki, jak i otyłość, a także nadczynność tarczycy lub zażywanie hormonów anabolicznych (dążenie do osiągnięcia muskulatury „na skróty”). W obu przypadkach celem zabiegu jest redukcja nadmiaru tkanki, prowadząca do zmniejszenia piersi i nadaniu klatce piersiowej prawidłowego, męskiego kształtu.

Transplantacja włosów

Przeszczep włosów to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, umożliwiający uzupełnienie ubytków powstałych w wyniku wyłysienia. Sama technika wykonywania zabiegu polega na pobraniu fragmentu owłosionej skóry głowy i wszczepieniu jej w okolice wyłysiałe. Lekarz może też pobrać pojedyncze zespoły mieszkowe. Cena zabiegu jest uzależniona w głównej mierze od liczby przeszczepionych punktów – mikrograftów. Im większe braki w naturalnym owłosieniu, tym więcej takich punktów należy przeszczepić.

Liposukcja

Kolejną operacją, której chętnie poddają się panowie, jest liposukcja metodą abdominal etching. Polega ona na radykalnym odsysaniu tłuszczu – około 80% masy, tak by skóra przylegała do mięśni. Cieszy się ona dużą popularnością wśród mężczyzn do 30 roku życia, których mięśnie są jeszcze witalne, lub u osób posiadających muskulaturę ukrytą pod komórkami tłuszczowymi. Efektem jej zastosowania jest wyrzeźbiona sylwetka z dobrze wyeksponowanym zarysem mięśni.

Implanty łydek

Równie często zdarza się, że panowie decydują się na „poprawienie” np. pośladków czy muskulatury nóg, za pomocą wszczepionych silikonowych wkładek. Tego typu zabieg umożliwia zlikwidowanie asymetrii pomiędzy dwiema kończynami dolnymi i zneutralizowanie dysproporcji między nimi. Zabiegi te cieszą się dużą popularnością wśród panów, gdyż ich efektem są naturalnie wyglądające i umięśnione nogi.

Ile to kosztuje?

Jedynym w pełni refundowanym przez NFZ zabiegiem jest ten leczący ginekomastię. Jeżeli jednak nie chcemy długo czekać w kolejce, jej koszt w prywatnej placówce wyniesie około 4 tys. zł. Transplantacja włosów jest uzależniona od obszaru, które będzie poddany zabiegowi i może się wahać od 4 do 20 tys. zł. Podobnie jest w przypadku liposukcji, cena jest ustalana indywidualnie i kształtuje się na poziomie od 2 do 10 tys. zł. W przypadku implantów nóg panowie muszą zapłacić w okolicach 10 tys. zł. Więcej informacji na temat zabiegów chirurgii plastycznej i dostępu do specjalistów można uzyskać kontaktując się z Doradcą Medycznym.

Więcej informacji na temat dostępności tych zabiegów w Twoim regionie znajdziesz, kontaktując się z Doradcą Medycznym.

Autor: Grzegorz Śpiewak

Zachęcamy również do zadawania pytań i komentowania na forum.

Polecane wpisy

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search