Sanatorium Last Minute? Czy warto wybrać ofertę specjalną?

 w leczenie uzdrowiskowe, Niezbędnik pacjenta

Czasami warto poczekać na ostatnią chwilę i skorzystać z oferty specjalnej pobytu w sanatorium na bardzo korzystnych warunkach. Nie masz skierowania do sanatorium, a myślałeś żeby wybrać się na turnus zdrowotny? Czy wiesz o tym, że w wybranych sanatoriach możesz skorzystać z oferty promocyjnej Last Minute? Przeczytaj co warto wiedzieć na temat wyjazdów Last Minute do sanatoriów.

massage-1071130_1920

  1. Na czym polegają oferty sanatorium Last Minute?
  2. Jak długo trwa pobyt w ramach oferty sanatorium Last Minute?
  3. Ile mogę zaoszczędzić korzystając z oferty Last Minute na pobyt w sanatorium?
  4. O czym warto jeszcze pamiętać?

Na czym polegają oferty sanatorium Last Minute?

Oferta Last Minute to specjalna propozycja przygotowana przez ośrodki sanatoryjne i podobnie jak w przypadku wczasów wypoczynkowych, dotyczy możliwości wykupienia np. turnusu w sanatorium na bardzo korzystnych warunkach finansowych. Trzeba podkreślić, że oferty te łączą w sobie formę relaksu z zabiegami służącymi poprawie i wzmocnieniu kondycji fizycznej. Dlatego warto zaglądać od czasu do czasu na strony internetowe interesujących nas ośrodków sanatoryjnych, gdyż oferty specjalne Last Minute bardzo szybko się zmieniają. Trzeba pamiętać, że pod koniec każdego roku należy liczyć się z tym, że w nowym roku koszty pobytów w sanatoriach jak i wszelkich innych ofert będą nieco wyższe (wzrost cen nie powinien być jednak wyższy niż ok. 15% aktualnej stawki). Ceny ofert Last Minute zależą od długości pobytów oraz ich atrakcyjności m. in. liczby zabiegów, posiłków, czy zapewnionych atrakcji (wahają się od 300 do nawet kilkuset złotych).

Oferty Last Minute w sanatoriach różnią się przede wszystkim:

  • długością pobytu (od 3 do 14 dni);
  • sezonem pobytu – często oferty Last Minute dotyczą miesięcy późnej jesieni i zimowych;
  • liczbą posiłków;
  • standardem pokoju;
  • liczbą zabiegów w ramach oferty;
  • innymi dodatkowymi atrakcjami.

Jak długo trwa pobyt w ramach oferty sanatorium Last Minute?

Długość pobytu Last Minute, w zależności od wybranej opcji, waha się od 3 do nawet 14 dni (najwięcej ofert dotyczy 7 i 14-dniowych pobytów sanatoryjnych).

Ile mogę zaoszczędzić korzystając z oferty Last Minute na pobyt w sanatorium?

W zależności od wybranej oferty potencjalny Kuracjusz może zaoszczędzić od 10 do nawet 50% regularnej ceny za pobyt pełnopłatny. Warto jednak pamiętać, że oferty Last Minute zazwyczaj nie łączą się innymi promocjami i rabatami proponowanymi w danym ośrodku.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Jeżeli nigdzie nie znalazłeś informacji o dodatkowych kosztach związanych z pobytem w sanatorium, warto dopytać, czy w cenie pobytu Last Minute uwzględnione są również koszty opłaty klimatycznej albo parkingu. Dopytaj również, czy proponowana cena zawiera koszty posiłków, zabiegów i innych dodatkowych atrakcji. Zwróć uwagę, czy w ramach wykupywanej oferty masz zapewnioną konsultację z lekarzem, który dobierze najlepsze zabiegi do stanu Twojego zdrowia.

Oto przykładowe sanatoria, które oferują opcje pobytów LAST MINUTE:

WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE

WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

WOJ. ŚLĄSKIE

WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE

Autor: Justyna Kosecka, Doradca Medyczny

Zachęcamy do zadawania pytań i komentowania na forum.

Najnowsze artykuły

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search