Zabiegi odmładzające- czyli jak zatrzymać młodość i cieszyć się zdrowym wyglądem

 w Uroda, zabiegi estetyczne

Profilaktyka to wszystkie działania zapobiegające chorobom lub prowadzące do wcześniejszego ich wykrycia oraz utrwalania prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Jak wygląda ona w medycynie estetycznej, której celem jest walka z efektami starzenia się i na jakich działaniach się skupia? „Lepiej zapobiegać niż leczyć” – to hasło, które często pojawia się na ustach lekarzy różnych specjalności. Nie jest ono obce również dermatologom, którzy na co dzień zajmują się leczeniem skóry. Specjaliści z tej dziedziny twierdzą, iż odpowiednia profilaktyka i nowoczesne zabiegi odmładzające pozwalają cieszyć się na długo zdrowym, promiennym i młodym wyglądem.

portrait-1479721_1920

 1. O skórze słów kilka
 2. Przyczyny starzenia skóry
 3. Objawy starzenia skóry
 4. Walka z czasem czyli nowoczesne zabiegi odmładzające

O skórze słów kilka

Skóra to bardzo ważny narząd, pełniący wiele istotnych funkcji. Przy swoich ok. 2 m2 powierzchni i grubości 1-4 mm, jest jednym z naszych największych organów. Chroni nas nie tylko przed bakteriami oraz zarazkami, ale i przed promieniami UV lub mrozem. Pozostaje miękka, elastyczna i odporna na rozciąganie nawet wtedy, gdy przez długie lata jest wystawiana na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Za pomocą skomplikowanego systemu czujników dostarcza do mózgu szczegółowych informacji o otoczeniu i dba, by ciało dostosowało się do warunków panujących na zewnątrz.

Przyczyny starzenia skóry

Na naturalne procesy starzenia wpływają, takie czynniki jak: uwarunkowania środowiskowe, promieniowanie UV, zmienne warunki atmosferyczne, zanieczyszczenie środowiska, klimatyzowane pomieszczenia, jak równie obciążenia genetyczne. Obecnie nie jesteśmy w stanie ich całkowicie zatrzymać, ale możemy ich wpływ znacznie zahamować, pozwalając naszej skórze jak najdłużej zachować młody wygląd. Wiedza przekazana nam przez doświadczonego dermatologa może stanowić dla nas cenne źródło informacji na temat tego, jak sprawić, aby nasza skóra była zdrowa i zachowała dobrą kondycję na długie lata.

Objawy starzenia skóry

Zdrowa skóra to ładna skóra – jest gładka, napięta, ma odpowiedni koloryt, jest odpowiednio ukrwiona. Jednak już po przekroczeniu 25 roku życia na powierzchni skóry zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia. Bladość, szarość, suchość, zaczerwienienie, popękane naczynka, przebarwienia, plamki, grudki, krostki etc., a także zbyt wcześnie pojawiające się zmarszczki lub utrata tkanki podskórnej są oznaką tego, że naszej skórze coś dolega i powinniśmy ją leczyć.

Walka z czasem czyli nowoczesne zabiegi odmładzające

Profilaktyczne działania na polu dermatologii mają za zadanie dbanie o nasze zdrowie i zdrowie naszej skóry, bowiem także i w tej dziedzinie medycyny wiele schorzeń, czy chorób jest łatwiejszych w leczeniu, kiedy wykryje się je we wczesnym stadium. Na profilaktykę przeciwstarzeniową nigdy nie jest za wcześnie, a wizyta u dermatologa powinna być tak samo ważna, jak spotkanie z dentystą, ginekologiem, czy przeprowadzenie okresowych badań laboratoryjnych.

Do takich zabiegów, które doskonale odżywiają, odświeżają, poprawiają kolor oraz strukturę naszej skóry i zalicza się takie procedury jak:

 • Mezoterapia
  Miejscowy zabieg medyczny, w którym bezpośrednio do skóry właściwej dostarczane są substancje lecznicze, regenerujące lub odżywcze.
 • Mikrodermabrazja
  Pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny, polegający na ścieraniu kolejnych warstw naskórka (Mikropeeling).
 • Laseroterapia
  Stosowana głównie przy koagulacji naczyń, usunięciach odbarwień oraz cięciu struktur bliznowo-tkankowych.
 • Leczenie osoczem bogato-płytkowym
  Mezoterapię osoczem bogato-płytkowym wykorzystuję się dla wzmocnienia i odmłodzenia skóry, w terapii przeciw wypadaniu włosów, ale też jako doskonałą terapię wspomagającą regenerację po zabiegach lipotransferu.
 • Terapia światłem LED
  Zabieg polega na dostarczaniu energii komórkom przy pomocy specjalnie dobranego światła. Poprawia on ich funkcjonowanie i ukrwienie, przywracając skórze młodzieńczy, bardziej wypoczęty wygląd.
 • Karboksyterapia
  Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami oparta na wprowadzeniu pod skórę kontrolowanych dawek dwutlenku-węgla.
 • Peelingi medyczne
  Zabiegi mają na celu złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji substancji chemicznej w celu wyeliminowania niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki i przebarwienia.

Stosowane preparaty odmładzające i kosmetyki tylko czasowo wypełniają lub napinają zmarszczki. Tymczasem nowoczesne zabiegi kosmetyczne intensywnie pobudzają produkcję naszego naturalnego kolagenu. Jego brak w dużej mierze, odpowiedzialny jest za procesy starzenia się skóry. Zazwyczaj efekt odmłodzenia nie jest natychmiastowy, a zmiany zachodzą stopniowo, przez kilka tygodni. Ich rezultatem jest zwiększona gęstość tkanek, sprężystość, spłycone zmarszczki i bruzdy, co w efekcie pozwala nam zachować młodość i oszukać czas.

Autor: Grzegorz Śpiewak

Zachęcamy również do zadawania pytań i komentowania na forum.

Polecane wpisy

Zostaw komentarz

Start typing and press Enter to search